Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу (International Chernobyl Disaster Remembrance Day)
Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року— найбільша техногенна та екологічна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Радіоактивна хмара пронеслася над більшою частиною Європи, східною частиною США.
Чорнобиль — біль не тільки України, це біль усього світу. Ще більш вражаючими були б убивчі наслідки катастрофи, якби не мужність ліквідаторів аварії, що загасили пожежу на Чорнобильській АЕС.
Щороку, вшановуючи річниці з дня Чорнобильської катастрофи учні школи № 122 міста Києва брали участь у тематичних заходах: виставках дитячих плакатів і малюнків, зустрічах з ліквідаторами, вченими і письменниками, екскурсіях до Національного музею «Чорнобиль» тощо.
Напередодні 34-ї річниці Чорнобильської катастрофи, коли пандемія COVID-19 тимчасово закрила музеї для відвідування, відвідати Національний музей «Чорнобиль» можна перебуваючи вдома, онлайн.
Віртуальний тур доступний на офіційному сайті закладу за посиланням http://chornobylmuseum.kiev.ua/uk/virtual-tour/
26 квітня вшановуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам, усвідомлюючи масштаби катастрофи, осмислюючи уроки трагедії, знову привертаємо увагу до екологічної культури та культури безпеки життя.