Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє. Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.
М. Рильський

У 1961 році Двічі Герой Радянського Союзу генерал-полковник О. І. Родимцев написав книгу «Машенька з Мишоловки». У ній розповідається про ученицю нашої школи Марію Боровиченко, медсестру і розвідницю, яка під командуванням О. Родимцева пройшла бойовий шлях від Києва до Курської дуги. За мужність і героїзм сержанту М. С. Боровиченко було присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.
Слідопити школи, прочитавши цю книгу, вирішили створити музей. Почався пошук матеріалів, очевидців. У серпні 1966 року відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь М. С. Боровиченко і відкрито кімнату бойової слави.

У 1967 році на кошти, зароблені учнями нашої школи на збиранні макулатури та металобрухту, на шкільному подвір’ї споруджено пам’ятник юній героїні.

У 1972 році кімната бойової слави отримала статус музею.