До Дня пам’яті та примирення 8 травня та до 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Український інститут національної пам’яті розпочинає всеукраїнську безстрокову акцію «Родинні історії війни»
Українці зробили значний внесок у спільну перемогу над нацизмом, яка була б неможливою без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову війну не буде цілісною.
У 1962 році Двічі Герой Радянського Союзу генерал-полковник Родимцев написав книгу «Марійка з Мишоловки». У ній розповідається про восьмикласницю нашої школи, яка 10 серпня 1941 року перейшла лінію фронту і принесла цінні відомості про розміщення німецьких військ. 15-річна дівчина стала бійцем повітряно-десантної бригади під командуванням полковника Родимцева. За бої під час оборони Києва Марію нагородили медаллю «За бойові заслуги». В битві під Конотопом її нагородили медаллю «За відвагу». В битві на річці Сейм Марійка за сміливість та відвагу була нагороджена орденом «Червоної зірки» та переведена в роту розвідників, брала участь у рейді в тилу ворога, де проявила себе відважним бійцем, та була нагороджена орденом «Бойового Червоного прапора». Бойові побратими Марійки, які після війни приходили до школи, розповідали, що її сміливість і кмітливість дивувала навіть ворогів.
Марія Боровиченко загинула 14 липня 1943 року в битві на Курській дузі. Під час запеклого бою вона рятувала пораненого і закрила його собою від ворожого снаряду. Дівчині було лише 17 років. За мужність і героїзм медсестрі і розвідниці сержанту Марії Сергіївні Боровиченко було присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.
На честь Марії Боровиченко названо одну з вулиць на Мишоловці.
У 1965 році на кіностудії імені Довженка за спогадами генерала О. Родимцева було знято фільм «Немає невідомих солдатів» (режисер С. Цибульник), присвячений Марії Боровиченко.
У 1967 році на кошти, зароблені учнями нашої школи на збиранні макулатури та металобрухту, на шкільному подвір’ї споруджено пам’ятник юній героїні.